VAIHE4

 

TULOKSET  RESULTS     


 


 

 


 



 

 

KP = HONOURS   ERI = EXCELLENT (EXC)   SA = CQ  SERT  = CAC  

VARA-SERT = rCAC  VARA-CACIB  = rCACIB  VSP =BOS   ROP = BOB
MVA = CHAMPION (CH)  KANS MVA = INT CH
ROP-PENTU = BOB PUPPY  VSP-PENTU = BOS PUPPY

ROP-VET  = BOB VETERAN  VSP-VET = BOS VETERAN
PU = BM  PN  = BB
JUN = JUNIOR CLASS   NUO = INTERMEDIATE CLASS
AVO = OPEN CLASS   VAL = CHAMPION CLASS  VET = VETERAN CLASS
ERIKOISNÄYTTELY = SPECIALITY



TULOKSIA/results
2019






29.09.2019 LOVIISA, RALLY-TOKO
Jaana Karppinen

F. Wannabe Safir    
rally-toko RTK 1
________________________________________________________________________________________

pr.jpg
                                                             
Photo Eija Voutilainen          
 


29.09.2019 PALANGA ids, LITHUANIA (3)
Larisa Ivanova

F. Wannabe Rubin    
avo ERI 1, SA, SERT, vCACIB
                                  (open EXC 1, CQ, CAC, rCACIB)


28.09.2019 palanga IDS, lithuania (5)
Vytautas Baranauskas

F. Wannabe Rubin    
avo ERI 1, SA, PN 1, SERT, CACIB, VSP, LIETTUAN MUOTOVALIO
                                  (open EXC 1, CQ, BB 1, CAC, CACIB, BOS,
LITHUANIAN CHAMPION)
 ________________________________________________________________________________________

pr.jpg
     


27.09.2019 PALANGA ids, LITHUANIA (5)
Oleg Vadiliev

F. Wannabe Rubin    
avo ERI 1, SA, SERT, vCACIB
                                  (open EXC 1, CQ, CAC, rCACIB)


08.09.2019 helsinki (13) 
Maestro Lafuente Angel

F. Ozindia           
vet ERI 2
                            (veteran EXC 2)


31.08.2019 riihimäki nord (23)
Tino Pehar

F. Ozindia            
vet ERI 2, SA
                             (veteran EXC 2, CQ) 


F. Verdina            
val ERI 1, SA, PN 1, NORD SERT, VSP
                             (champion EXC 1, CQ, BB 1, NORD CAC, BOS) 
_____________________________________________________________________________

Untitled-TrueColor-02 lah pr.jpg
BOB  Raappavuoren Kiinnipito      BOS  Ferdinan Verdina      

DSC_0385 pr.jpg     
                                                                                                                                                 
Photo Markku Välilä

Untitled-TrueColor-01 lahpr.jpg        
 
Ferdinan Verdina                                                                                                          Photo Petra Tiittanen 

DSC_0498 pr.jpg
 
Ferdinan Verdina                                                                                                            Photo Markku Välilä                                                                                                                                                                  


25.08.2019 harjavalta (13)
Eva Eriksson

F. Verdina            
avo ERI 1, SA, PN 1, ROP
                             (open EXC 1, CQ, BB 1, BOB) 

(Selected among the top four in group 2, groups 2 & 10 were selected together)
 _____________________________________________________________________________________

Untitled-TrueColor-01 lahPR.jpg

Untitled-TrueColor-03 LAH.jpg     
                                                                                                                                  
Photo Petra Tiittanen          


18.08.2019 LUIGE IDS, ESTONIA (8)
Vladimir Mihaljcic

F. Verdina            
val ERI 1, SA, PN 1, CACIB, ROP
                             (champion EXC 1, CQ, BB 1, CACIB, BOB)

F. Versace            avo ERI 1, SA, PN 2, SERT, vCACIB, EESTIN MUOTOVALIO
                             (open EXC 1, CQ, BB 2, CAC, rCACIB,
ESTONIAN CHAMPION)
 ________________________________________________________________________________________

68706457_2950687115002462_8351742079495307264_n.jpg
 
68566715_2950687515002422_2249849387431755776_n.jpg     

68518561_2950687638335743_2875572920699060224_o.jpg
 
68580729_2950687785002395_7681189833665937408_n.jpg       


17.08.2019 luige ids, estonia (9)
Anne Sume

F. Verdina            
val ERI 1, SA, PN 1, CACIB, ROP
                             (champion EXC 1, CQ, BB 1, CACIB, BOB)
________________________________________________________________________________________

68755022_2944668648937642_6580208953412550656_n.jpg


17.08.2019 HELSINKI (4) 
Elena Ruskovaara

F. Ozindia           
vet ERI 1, ROP-vet
                            (veteran EXC 1, BOB-veteran)


11.08.2019 kotka ids (19) 
Kaisa Metteri-Gold

F. Wannabe Safir      
 val ERI 4
                                  (champion EXC 4)


28.07.2019 HARJUMAA, ESTONIA (1)
Martin Johansson

F. Verdina            
avo ERI 1, SA, PN 1, ROP
                             (open EXC 1, CQ, BB 1, BOB )
________________________________________________________________________________________

lah pr.jpg

Untitled-TrueColor-02 LAHPR.jpg     


27.07.2019 HARJUMAA, ESTONIA (2)
Anna Kochan

F. Verdina            
avo ERI 1, SA, PN 1, SERT, ROP, SUOMEN & RUOTSIN & EESTIN MUOTOVALIO
                             (open EXC 1, CQ, BB 1, CAC, BOB,
FINNISH & SWEDISH & ESTONIAN CHAMPION)
________________________________________________________________________________________

dpr.jpg

PR.jpg     

PLR.jpg


27.07.2019 äänekoski (4)
Anca Giura

F. Wannabe Rubin      
avo ERI 1, SA, PN 1, SERT, VSP, SUOMEN MUOTOVALIO
                                  (open EXC 1, CQ, BB 1, CAC, BOS,
FINNISH CHAMPION)
 ________________________________________________________________________________________

pr.jpg
     
dpFr.jpg


20.07.2019 kalajoki IDS (17)
Stavros Argyrou

F. Verdina            
avo ERI 3  
                             (open EXC 3)


14.07.2019 schnauzer-pinscher specialty, piteå sweden (9)
Joel Lantz

F. Verdina            
avo ERI 1, SA, PN 1, SERT, VSP
                             (open EXC 1, CQ, BB 1, CAC, BOS)

F. Versace            avo ERI 2
                             (open EXC 2)
________________________________________________________________________________________

pr.jpg
BOB  Skäggebols Viking Grå      BOS  Ferdinan Verdina      


13.07.2019 piteå ids, sweden (11)
Elena Agafonova

F. Verdina            
avo ERI 1, SA, PN 2, SERT, vCACIB
                             (open EXC 1, CQ, BB 2, CAC, rCACIB)

F. Versace            avo ERI 2
                             (open EXC 2)
 ________________________________________________________________________________________

Untitled-TrueColor-01 lah pr.jpg
 F. Verdina     

pdr.jpg
F. Verdina     


06.07.2019 tuusula (10)
Irina Poletaeva

F. Wannabe Onyx     
val ERI 2, SA, PU 3
                                  (champion EXC 2, CQ, BM 3)
________________________________________________________________________________________

dpr.jpg


06.07.2019 tuusniemi (5)
Hassi Assenmacher-Feyel

F. Wannabe Rubin      
avo ERI 1, SA, PN 1, SERT, ROP
                                  (open EXC 1, CQ, BB 1, CAC, BOB)
 ________________________________________________________________________________________

pr.jpg
     


30.06.2019 raasepori (3) 
Kimmo Mustonen

F. Ozindia           
vet ERI 1, SA, PN 2, ROP-vet
                            (veteran EXC 1, CQ, BB 2, BOB-veteran)


29.06.2019 schnauzer speciality, hartola (93)
Petter Fodstad

F. Wannabe Onyx     
avo ERI 3
                                  (open EXC 3)

F. Wannabe Safir       avo ERI 2, SA
                                  (open EXC 2, CQ)


08.06.2019 TUURI  (13)
Elisa Koivunen

F. Wannabe Rubin      
avo ERI 1, SA, PN 1, SERT, VSP
                                  (open EXC 1, CQ, BB 1, CAC, BOS)
 ________________________________________________________________________________________

pr.jpg


02.06.2019 schnauzer specialty, harjumaa estonia 
Dina Korna

F. Wannabe Safir       
 avo ERI 1, SA, PN 1, VSP
                                  (open EXC 1, CQ, BB 1, BOS)


01.06.2019 estonian winner show, harjumaa (15)
Adrian Landarte

F. Wannabe Safir      
 avo ERI 1, SA
                                  (open EXC 1, CQ)


31.05.2019 harjumaa, estonia  (1)
Aire-Piret Pärn

F. Wannabe Safir      
avo ERI 1, SA, PN 1, SERT, ROP, SUOMEN & RUOTSIN & EESTIN & BALTIAN MUOTOVALIO
                                  (open EXC 1, CQ, BB 1, CAC, BOB,
FINNISH & SWEDISH & ESTONIAN & BALTIC CHAMPION)
 ________________________________________________________________________________________

RSEP4091pr.jpg


30.05.2019 vantaa (7)
Marjatta Pylvänäinen-Suorsa

F. Wannabe Onyx     
avo ERI 1, SA, PU 2, SERT, SUOMEN MUOTOVALIO
                                  (open EXC 1, CQ, BM 2, CAC,
FINNISH CHAMPION)

F. Wannabe Safir       avo ERI 2
                                  (open EXC 2)
 ________________________________________________________________________________________

lajpr.jpg
F. Wannabe Onyx        


30.05.2019 kangasniemi (5)
Kirsi Tevalin

F. Wannabe Rubin     
 avo ERI 1
                                  (open EXC 1)
________________________________________________________________________________________
pr.jpg


26.05.2019 gizo, sweden (5)
Refet Hadzic

F. Wannabe Safir      
avo ERI 1, SA, SERT, Nord CAC, VSP
                                  (open EXC 1, CQ, CAC, Nord CAC, BOS)
 ________________________________________________________________________________________

Untitled-TrueColor-01 lah pr.jpg


12.05.2019 HELSINKI IDS (18)
Regina Blessing

F. Wannabe Onyx     
nuo ERI 1, SA, PU 1, SERT, CACIB, ROP
                                  (intermediate EXC 1, CQ, BM 1, CAC, CACIB, BOB)

F. Wannabe Safir       nuo ERI 1, SA, PN 3, SERT
                                  (intermediate EXC 1, CQ, BB 3, CAC)
 ________________________________________________________________________________________

LUZD1389 pr.jpg
F. Wannabe Onyx        

YCRZ7181 pr.jpg
F. Wannabe Onyx

Untitled-TrueColor-02 lah pr.jpg
Ferdinan Wannabe Onyx & Ferdinan Wannabe Safir


05.05.2019 TAMPERE IDS (16)
Nico Kersten

F. Wannabe Onyx     
nuo ERI 1, SA, PU 1, SERT, CACIB, ROP
                                  (intermediate EXC 1, CQ, BM 1, CAC, CACIB, BOB)

F. Wannabe Safir       nuo ERI 1, SA, PN 2, SERT, vCACIB CACIB
                                  (intermediate EXC 1, CQ, BB 2, CAC, rCACIB
CACIB)
 ________________________________________________________________________________________

PRF.jpg
F. Wannabe Onyx        

PR.jpg
F. Wannabe Safir       


21.04.2019 kekava, latvia (2)
Anna Rogowska

F. Wannabe Safir      
 avo ERI 1, SA, PN 1, SERT, ROP, LATVIAN MUOTOVALIO
                                  (open EXC 1, CQ, BB 1, CAC, BOB,
LATVIAN CHAMPION)


20.04.2019 kekava, latvia (1)
Tatyana Raschihmarova

F. Wannabe Safir      
 avo ERI 1
                                  (open EXC 1)


30.03.2019 lahti IDS (20)
Knut Sigurd Wilberg

F. Wannabe Safir      
 nuo ERI 1
                                  (intermediate EXC 1)


10.03.2019 VILNIUS IDS, lithuania (8)
Olga Kisliakova

F. Wannabe Safir      
 avo ERI 1, SA, SERT, vCACIB
                                  (open EXC 1, CQ, CAC, rCACIB)


09.03.2019 VILNIUS, LITHUANIAN WINNER SHOW-19 (6)
Christian Vantu

F. Wannabe Safir      
 avo ERI 1, SA, SERT, vCACIB, LIETTUAN MUOTOVALIO
                                  (open EXC 1, CQ, CAC, rCACIB,
LITHUANIAN CHAMPION)
________________________________________________________________________________________

pr.jpg


08.03.2019 VILNIUS IDS, lithuania (6)
Joao Vasco Pocas

F. Wannabe Safir      
 avo ERI 1, SA, SERT, vCACIB
                                  (open EXC 1, CQ, CAC, rCACIB)


02.03.2019 joensuu IDS (13)
Borkowski Tomasz

F. Wannabe Rubin      
 nuo ERI 2
                                  (intermediate EXC 2)


19.01.2019 turku IDS (26)
Andersson Johnny

F. Wannabe Safir       
 nuo ERI 1, SA, vSERT
                                  (intermediate EXC 1, CQ, rCAC)




 

 

 

 

 

 

 

 

TULOKSET / RESULTS 2018

image007

TULOKSET / RESULTS 2017

image007

TULOKSET / RESULTS 2016

image007

 

TULOKSET / RESULTS 2015

image007

TULOKSET / RESULTS 2014

image007

TULOKSET / RESULTS 2013

image007


image007

TULOKSET / RESULTS 2012

 

image007


image007


TULOKSET

/RESULTS 2011

TULOKSET / RESULTS 2010


image007


TULOKSET / RESULTS 2009

image007

TULOKSET / RESULTS 2008

image007

TULOKSET / RESULTS 2007

image007

TULOKSET / RESULTS 2006

image007

TULOKSET / RESULTS 2002-2005


ferdinan