TULOKSET  RESULTS


 

KP = HONOURS   SA/ERI = EXCELLENT (EXC)   SERT  = CAC   SA =  CC

VARA-SERT = res-CAC  VARA-CACIB  = res-CACIB  VSP =BOS   ROP = BOB
MVA = CHAMPION (CH)  KANS MVA = INT CH
ROP-PENTU = BOB PUPPY  VSP-PENTU = BOS PUPPY

ROP-VET  = BOB VETERAN  VSP-VET = BOS VETERAN
PU = BM  PN  = BB
JUN = JUNIOR CLASS   NUO = INTERMEDIATE CLASS
AVO = OPEN CLASS   VAL = CHAMPION CLASS  VET = VETERAN CLASS
ERIKOISNÄYTTELY = SPECIAL SHOW


NÄYTTELYTULOKSIA 2006 show results


10.12.2006 helsinki kv (47)

Irina Poletaeva

 

 

F. Jardinero

val ERI

(champion class EXC)

F. Keshia

val ERI 1, PN 2, va-CACIB

(champion class EXC 1, BB 2, r-CACIB)

F. Lorenzo

nuo ERI 1, SERT

(intermediate class EXC 1, CAC)

F. Lizette

nuo ERI 1 

(intermediate class EXC 1)

F. Majestic Man

pek 1/KP ROP-PENTU

(puppy class 1/HP BOB-PUPPY)

F. Midnight Dream

pek 1/KP VSP-PENTU

(puppy class 1/HP BOS-PUPPY)

Kennel Ferdinan

kasv kp ROP-kasvattaja

(honours, Bob- breeder)

EXCELLENT BREEDERS CLASS. VERY TYPICAL DOGS WITH NICE HEADS.

TYPICAL EXPRESSION AND MOVEMENT.

 

F. Lizette, F. Keshia, F. Lorenzo & F. Jardinero

F. Keshia

ESSI OLI PARAS SUOMALAISEN KASVATTAMA

P&S SNAUTSERI JA VOITTI VUODEN

VOITTAJA-KIERTOPALKINNON

ESSI WON PRIZE BEST FINNISH BREEDER

 P&S SCHNAUZER AND WON YEAR´S WINNER PRIZE

F. Lorenzo


18.11.2006 jyväskylä kv (34)

Per-Harald Nymark

 

 

F. Jardinero

val ERI

(champion class EXC)

F. Keshia

val ERI 1, PN 1, CACIB, ROP

(champion class EXC 1, BB 1, CACIB, BOB)

F. Majestic Man

pek 1/KP ROP-PENTU

(puppy class 1/HP BOB-PUPPY)

Kennel Ferdinan

kasv kp 3

(honours 3)

F. Keshia CACIB & ROP Onnittelut Essi, Miina ja Markku!!!!!


05.11.2006 Seinäjoki kv (28)

Pia Lundberg

 

 

F. Izando

vet ERI 1, VSP-VET

(veteran class EXC 1, BOS-VET)

F. Juan Pablo

val ERI

(champion class EXC)

AC Jacqueline

avo ERI 1

(open class EXC 1)


05.11.2006 tARTO, vIRO (18)

Wenche Eikeseth

 

 

F. Keshia

val 1/4 SA

(champion class 1/4, CC)

F. Midnight Dream

pek 1/KP ROP-PENTU

(puppy class 1/HP BOB-PUPPY)

 


28.10.06 Moscow, RUSSIA

Lars Adeheimer

 

 

F. Lia Sen-Zhermen

VSP

(BOS)

 


30.09.2006 ulvila (2)

Kirsti Louhi

 

 

F. Midnight Dream

pek 1/KP ROP-PENTU RYP 3 

(puppy class 1/HP BOB-PUPPY BIG 3)

  


30.09.2006 hyvinkää (3)

Satu Ylä-Mononen

 

 

F. Majestic Man

pek 1/KP ROP-PENTU RYP 4

(puppy class 1/HP BOB-PUPPY BIG 4)

F. Mystic Touch

pek 1/KP VSP-PENTU

(puppy class 1/HP BOS-PUPPY)

F. Majestic Man & F. Mystic Touch


24.09.06 lahti, pentunäyttely (5)

Reia Leikola-Walden

 

 

F. Majestic Man

pek 1/ KP, ROP-pentu, RYP4-pentu

(puppy class 1/ HP, BOB-puppy, BIG 4-puppy)

F. Midnight Dream

pek 2/ KP,

(puppy class 2/ HP)

F.  Mystic Touch

pek 1/ KP, VSP-pentu

(puppy class 1/ HP, BOS-puppy)

Kennel Ferdinan

kasv kp ROP-kasv, bis 4

(honours, Bob- breeder, BIS 4 )

F. MAJESTIC MAN VSP-pentu ROP-pentu (BOB-puppy + BIS-4 Puppy) &  

F. MYSTIC TOUCH VSP-pentu (BOS-puppy)

F.Majestic Man, F.Midnight Dream, F.Miss Zanetta, F.Mystic Touch

ROP-KASV + BIS-4 KASVATTAJA  (BOB-BREEDER + BIS-4 BREEDERCLASS)

F.Majestic Man, F.Midnight Dream, F.Miss Zanetta, F.Mystic Touch

MIRA, OTSO, MOKKA, MURU, TATSI JA DANJA :):):):)

Me kaikki oltiin menossa mukana, vaikka ei kaikki mukana näyttelyssä ollutkaan.

 


12.08.2006 Ozolnieki, (LV) (17)

Dan Ericsson

 

 

F. Izando

vet 1/1, KP

(veteran class 1/1, HP)

AC Jacqueline

avo 1/4 , SA

(open class 1/4, CC )


05.08.2006 KUOPIO INT (25)

 Seamus Oates

 

 

F. Kaida

avo ERI 1, PN 2,  SERT, FIN MVA, va-CACIB

(open class EXC 1, BB 2, CAC, FIN MVA, r-CACIB)

  
ONNITTELUT UUDEN TITTELIN JOHDOSTA ”FIN MVA”

KAIDALLE PERHEINEEN : ))

 


29.07.2006 MIKKELI INT (23)

Ligita Zake

 

 

F. Kaida

avo ERI 1, PN 3,  SERT, va-CACIB

(open class EXC 1, BB 3, CAC, r-CACIB)

F. Lizette

nuo ERI 2

(intermediate class EXC 2)

 

F. Kaida


22.07.2006 SAARIJÄRVI (5)

 Keijo Alen

 

 

F. La Zaida

jun ERI 1, PN 1,  SERT, VSP

(junior class EXC 1, BB 1, CAC, BOS)

 
Onnittelut Ronjalle ja Lindalle ensimmäisestä sertistä!!!

09.07.06 Moscow, RUSSIA 

 

 

F. Lia Sen-Zhermen

SERT + ROP

(CAC + BOB)

 


07.07.06 GÄLLIVARE int (SE) (9)

Vieira Lisboa Joao

 

 

F. Jardinero

val ERI 1, PU 1, CACIB, ROP

(champion class EXC 1, BM 1, CACIB, BOB)

F. Lorenzo

nuo ERI 1, PU 3, SERT

(intermediate class EXC 1, BM 3, CAC)

F. Jardinero ROP (BOB)

F. Lorenzo   

F. Lorenzo & F. Jardinero


01.07.2006 pieksämäki (4)

Jouko Yrjölä

 

 

F. Luxus

nuo ERI 1, PU 1,  SERT, ROP

(intermediate class EXC 1, BM 1, CAC, BOB)

 

01.07.2006 YLIVIESKA (5)

 Torbjörn Skaar

 

 

F. La Zaida

jun ERI 1, PN 2,  va-SERT

(junior class EXC 1, BB 2, r-CAC)

 

25.06.06 ROVANIEMI int (9)

Javier Sanchez Fernandez

 

 

F. Jardinero

val ERI 1, PU 1, CACIB, VSP, KANS MVA

(champion class EXC 1, BM 1, CACIB, BOS, INT CH)

F. Keshia

val ERI 2, PN2, va-CACIB

(champion class EXC 2,  BB 2 r-CACIB)

F. Lorenzo

nuo ERI 1, PU 3, SERT

(intermediate class EXC 1, BM 3, CAC)

F. Jardinero VSP (BOS)

F. Jardinero

F. Lorenzo & F. Jardinero

 

18.06.2006 TUURI (11)

 Maija Mäkinen

 

 

F. Kaida

avo ERI 1, PN 1, SERT, VSP

(open class EXC 1, BB 1,CAC, BOS)

F. KAIDA     ONNITTELUT KAIDALLE OMISTAJINEEN !!!

17.06.2006 FORSSA (13)

 Miodrag Vretenicic

 

 

F. Jardinero

val ERI 4, PU 4

(champion class EXC 4, BM 4)

F. La Zaida

jun ERI  1, PN 2, va-SERT

(junior class Exc 1, BB 2, r-CAC )

F. La Zaida    ONNITELU RONJALLE OMISTAJINEEN!!!

11.06.2006 HELSINKI INT EW (49+73)

Annika Ulltvelt-Moe

 

 

F. Jardinero

val ERI 

(champion class EXC)

F. Lia Sen-Zhermen

jun ERI 

(junior class Exc )


10.06.2006 helsinki erikoisnäyttely  (special show) (38+47+9)

Elisabeth Feuz

 

 

F. Luxus

jun ERI 4

(junior class Exc 4)

F. Lia Sen-Zhermen

jun ERI 1

(junior class Exc 1)

  F. Luxus

 F. Lia Sen-Zhermen


04.06.06 Mänttä (11)

Keijo Alen

 

 

AC Jacqueline

nuo ERI 1, PN1, SERT, VSP

(intermediate class EXC 1, BB1, CAC, BOS)

F. Izando

vet ERI 1, PU1, ROP-VET, ROP

(veteran class EXC 1,  BM 1, BOB-VETERAN, BOB)

F. Juan Pablo

val ERI 1, PU2

(champion class EXC 1, BM 2)

F. Kaida

avo ERI 2, PN2, VARA-SERT 

(open class EXC 2, BB 2, r-CAC)

F. Keshia

avo ERI 3, PN 3, 

(open class EXC 3, BB 3)

Kennel Ferdinan

kasv 1, kp ROP-kasv 

(honours, Bob- breeder )

 

                               F. Izando & AC Jacqueline

             Congratulations to Santtu, Olga and owners !!!!

 

 

 


03.06.2006 TALLINNA INT  (EE) (18)

Valentina Ivanishcheva

 

 

F. Jardinero

val 1 / 2, SA   

(champion class  1 / 2, CC)

F. Keshia

avo 1 /1, SA, PN3 

(open class 1 / 1, CC, BB 3)


28.05.2006 VENÄJÄ 

 

 

 

F. Leader Concorde

CAC, RUS CH


28.05.2006 JOENSUU (8)

Ann Rode

 

 

F. Luxus

junior class Exc 1, BM 2, CAC

F. Lizette

junior class Exc 1, BB 1, CAC, BOS


27.05.2006 JOENSUU (7)

Per-Harald Nymark

 

 

F. Luxus

junior class Exc 1, BM 3, CAC


20.05.2006 HELSINKI INT (20)

Ingela Nilsson

 

 

F. Luxus

junior class Exc 1, BM 3, CAC

 

 


20.05.2006 VALMIERA, LV  INT (10)

Oksana Vertinska

 

 

F. Jardinero

  champion class  1 / 2, CC,  BM 4

 

 


 

13.05.06 hARJAVALTA (12)

Anne-Marie Thomassen

 

 

AC Jacqueline

intermediate class EXC 2

F. Keshia

champion class EXC 1,  BB 3

F. Juan Pablo

champion class EXC 1, BM 2

F. Izando

veteran class EXC 1,  BM 1, BOB-VETERAN, BOB, BIG 3, BIS-VET 3

F. Izando

Congratulations to Santtu and his owners !!!!

AC Jacqueline


MOLDAVIA 13-14.05.2006

 

 

F. Leader Concorde

 2 x CACIB, BOB, 3 x CAC,

“Finik" became Moldavian Champion

4 x BOB,  6 x  BOS,  3 x BJ

 


RUSSIA  2006

 

 

F. Lia Sen-Zhermen

jun class, RUS JUNIORCHAMPION

 


 

07.05.06 helsinki (11)

Zake Ligita

 

 

F. Lorenzo

junior class Exc 1, BM 3, CAC

F. Jardinero

champion class Exc 2, BM 2

F. Juan Pablo

champion class Exc 4

F. Izando

veteran class Exc 1, BOB-veteran

F. Izando & F. Lorenzo

 F. Lorenzo


 

06.05.06  POSIO (2)

Marja Talvitie

 

 

F. Keshia

 open class Exc 1, BB 1, CAC, FIN CH, BOB

 


26.02.06 moscow, Russia

Dan Ericsson

 

 

F. Lia Sen-Zhermen

 jun EXC 2

 


05.02.06 moscow NATIONAL dog show

Bauzhes

 

 

F. Lia Sen-Zhermen

CW, junCAC, BOB junior


 

moscow regional dog show 20.01.06

Lischinskij 

 

 

F. Lia Sen-Zhermen

CW, junCAC, BOB junior, BOB

 

 


 

 


TULOKSET 2002-2005